Porady prawne

Z porad prawnych można korzystać zarówno w sprawach dotyczących realizowania różnych spraw przed urzędami, jak też w przypadku spraw, które odbywają się przed sądami. Oczywiście porady prawne można uzyskać zarówno bezpośrednio w kancelariach prawnych a jednocześnie można je również uzyskać za pośrednictwem usług firm prawnych działających zdalnie, czyli świadczących swoje usługi za pośrednictwem Internetu. W ten sposób można uzyskać usługi prawne, które realizowane są przez prawników, ale takie usługi świadczy również radca prawny.

Na polskim rynku prawnym obecnie radca prawny jest w stanie zapewnić niemal takie same usługi jak adwokat, co wynika ze zmian prawnych, które zostały dokonane w celu zapewnienia znacznie większego dostępu klientów do nieco tańszych usług prawnych.

Generalnie  radca prawny zajmuje się stałą obsługą zarówno firm jak też obsługą klientów indywidualnych w zakresie reprezentowania się w ramach różnych spraw wymagających podejmowania decyzji prawnych. Jednocześnie mogą oni również zapewnić obsługę prawną w ramach reprezentowania klientów przed sądami, co dotyczy zarówno osób prywatnych a jednocześnie osób prawnych. Jednocześnie radcowie prawni zapewniają również poradnictwo prawne.

Comments are closed.